Plan Zemsta

27.07.2017

Projekt teatralny dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

Twórcy związani z Teatrem Bagatela pracują właśnie z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6 nad sztuką zainspirowaną komedią Aleksandra Fredry „Zemsta”. Podczas zajęć teatralnych szczególny nacisk położony jest i na integrację, i na indywidualny rozwój młodzieży.

Realizacja projektu ma przebiegać w sposób w jak najszerszym stopniu umożliwiający uczestnikom rozwijanie wyobraźni i własnego potencjału twórczego. Chcemy, by jego efektem było nie tylko wystawienie sztuki, ale by młodzież pracująca nad jego powstaniem uczyła się przełamywać wewnętrzne i zewnętrzne bariery. A poprzez aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia nabrała pewności siebie, odkryła nowe zdolności i pozbyła się ograniczeń. Dobra, pełna pomysłów i twórcza zabawa to najlepsza droga odkrywania swoich talentów, możliwości, potencjału.

Pokazy „Planu Zemsta” odbędą się 21 czerwca przy Tynieckiej 6 oraz 21 września na Scenie na Sarego 7.

Zapraszamy na planzemsta.bagatela.pl

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Miejską Kraków Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patronatem honorowym objął projekt Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Plan Zemsta