Bagatela w Twoim domu

25.04.2020

Teatr Bagatela zaprasza na cosobotni wieczór z archiwalnymi przedstawieniami.

Na początek zaprezentujemy Wam Othella w reżyserii Macieja Sobocińskiego. Premiera spektaklu odbyła się 5 kwietnia 2007 na Scenie na Sarego 7. Nagranie udostępnimy 28 marca o 20.00 na naszym kanale YouTube. Będziecie je mogli oglądać przez miesiąc, do 27 kwietnia włącznie.

Desdemona – tłumaczył reżyser – jest osią tego przedstawienia. Skupiam się na relacji, jaka panuje pomiędzy nią a Othellem i przez ich związek śledzę bieg pozostałych wydarzeń.

Całą tragiczną historię Maura weneckiego, niedziejącą się w jakimś określonym czasie, widz ogląda z perspektywy sceny morderstwa. Retrospektywy i flesze pomagają unaocznić genezę dramatycznej historii. Strzępy zdarzeń, które nabierają nieokiełznanego tempa. Chaos.

Idąc za Szekspirem role powierzyłem aktorom w wieku, który on sam określił. Rzeczywista młodość uwierzytelnia i legitymizuje przedstawione zachowania.

W roli tytułowej wystąpił Marcel Wiercichowski, jako Desdemonę zobaczycie Urszulę Grabowską. Iagona gra Marcin Sianko. W pozostałych rolach: Kamila Klimczak, Ewelina Starejki, Michał Kościuk, Wojciech Leonowicz, Piotr Różański, Sławomir Sośnierz, Dariusz Starczewski, Adam Szarek i Juliusz Krzysztof Warunek.

Nagranie spektaklu udostępniamy w ramach promocji Teatru Bagatela.

Kolejne projekcje:

  • 4 kwietnia, 20.00: Hulajgęba wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza (premiera: 21 grudnia 2003)
  • 11 kwietnia, 20.00: I będzie wesele...j Piotra Waligórskiego w autorskiej reżyserii (premiera: 27 marca 2009)
Bagatela w Twoim domu