Doris i George powracają na Sarego 7

08.02.2019

Wyczekiwana premiera „Po latach o tej samej porze”

22 lutego 2019 o 19.15 Magdalena Walach i Wojciech Leonowicz po trzech latach wracają na naszą kameralną scenę w rolach Doris i George'a, kochanków widujących się tylko raz do roku. Czy dalszy ciąg ich przygód sprawi radość widzom tak tłumnie kibicującym temu uczuciu? Jak zmienili się przez lata ulubieńcy publiczności?

Podobnie jak przy realizacji pierwszej części historii stworzonych przez Bernarda Slade’a  bohaterów, „Za rok o tej samej porze”, za reżyserię „Po latach o tej samej porze” odpowiada Henryk Jacek Schoen, a scenografia i kostiumy są dziełem Joanny Schoen.

Przedstawienie to jest – jak mówi reżyser – historią pięknej przyjaźni i miłości, ale także historią całego życia. Doris i George zarazem są tu i teraz, ale także w swoich domach z codziennym życiem. Analizowałem te postaci jako bohaterów ogólnej opowieści o losach kobiety i mężczyzny. Kładłem nacisk na ich duchowe bycie razem. Walorem tekstu Slade’a, poza pełnymi lekkiej ironii dialogami, jest możliwość właśnie takiej interpretacji . Dla nas, czyli twórców przedstawienia, figury zarówno Doris, jak i Georga, są jedynie pretekstem do powiedzenia paru ważnych prawd o złożonej naturze kobiety i mężczyzny.

Kolejne pokazy: 23 lutego, 19.15; 24 lutego, 17.00; 15 lutego, 19.15 – premiera studencka, 16 lutego, 19.15 – gala premierowa, 17 lutego, 17.00; Scena na Sarego 7.

Ciekawych, jak powstawało przedstawienie, zapraszamy do odwiedzin portalu premiera.org.pl.

Doris i George powracają na Sarego 7