Grosze grają rolę

03.06.2020

5. Dzień Teatru Publicznego w Bagateli 22 maja

To już piąte spotkanie z rodzimym teatrem za grosze. Akcję dla uczczenia ćwierćtysiąclecia polskiego teatru publicznego zainicjował w 2015 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a przyłączyło się do niej sto placówek. Czyli nieomal wszystkie spośród naszych teatrów publicznych. W tym roku będzie podobnie, a w zacnym gronie nie może zabraknąć Teatru Bagatela.

W ramach 5. Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet za 350 groszy” 22 maja o 19.15 na Dużej Scenie wystawimy „Najdroższego” Francisa Vebera w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa.

Uwaga, wszystkie bilety w specjalnej cenie 350 gr (3,50 zł) zostały sprzedane w kasie przy Karmelickiej 18 maja (kasa była czynna od 12.30). Jedna osoba mogła kupić maksymalnie dwa bilety.

Święto polskiego teatru publicznego potrwa w tym roku od 18 do 24 maja. W całej Polsce na wybrane spektakle będzie można kupić bilety za 350 gr. Kwota ta jest tyleż symboliczna, co konkretna: każde 100 gr przeznaczone na działalność teatru przynosi nieco ponad 350 gr zysku dla regionu, w którym ta placówka działa (jak wyliczyli ekonomiści z SGH). Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli znajdziecie tu: www.dzienteatrupublicznego.pl.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Grosze grają rolę