Grudniowa premiera na Sarego 7

01.12.2016

Niezwyczajna terapia dla niezwykłego pacjenta

Pod koniec roku zapraszamy na kameralną Scenę na Sarego 7. Premiera „Boskiej terapii” Anat Gov w reżyserii Henryka Jacka Schoena i scenografii Joanny Schoen odbędzie się 17 grudnia o 19.15.

Do znanej dziecięcej psychoterapeutki zgłasza się znienacka zdesperowany pacjent. Atrakcyjny mężczyzna, gość wielkiego formatu, domaga się wyleczenia z wieloletniej depresji. Daje Elli na to godzinę, bo inaczej... Czy lekarka podoła temu zadaniu?

Sztuki Anat Gov w lekkiej i przystępnej formie opowiadają o rzeczach najważniejszych. Tak jest i w wypadku „Boskiej terapii”, cieszącej się popularnością na całym świecie.

Wierzę, że każda minuta poświęcona na rozmowę o tym, co nas otacza, jest bezcenna – mówi reżyser spektaklu, H.J. Schoen, zapytany, czy wierzy, że w ciągu godziny można uleczyć świat.Każda rozmowa to spotkanie dwojga osób przedstawiających swoje światy: doświadczenia, poglądy, wychowanie, tradycję, bagaż kulturowy. Wymieniając się w trakcie rozmowy tymi wartościami, wzbogacamy rozmówcę naszym spojrzeniem na sprawy, o których dyskutujemy. A słuchając uważnie jego odpowiedzi i argumentów, poszerzamy własne postrzeganie rzeczywistości. Wzbogacamy się nawzajem. (...) U Anat Gov mamy do czynienia z bardzo szczególną rozmową.

W roli terapeutki Elli wystąpi Ewelina Satrejki, jako tajemniczego pacjenta zobaczymy Michała Kościuka, a w roli syna bohaterki Kosmę Szymana.

Za reżyserię świateł odpowiada Marek Oleniacz, zaś nad całością czuwa Monika Handzlik, asysytent reżysera, inspicjent i sufler w jednej osobie.

18 grudnia – gala premierowa, najbliższe spektakle: 20-21 XII 2016, 5-7 I 2017, godz. 19.15; 8 I 2017, godz. 17.00.

Zapraszamy na aktualizowaną podstronę spektaklu.

Grudniowa premiera na Sarego 7