Komedia, jakiej nie było!

15.06.2021

Przedstawienie, na które czekaliście, i które z pewnością rozbawiłoby do łez naszego patrona Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Na Dużej Scenie premiera farsy kostiumowej Pensjonat Pana Bielańskiego, gwarantującej Wam ponad dwie godziny serdecznego, oczyszczającego śmiechu.

Zapraszamy – mówi reżyser Marek Gierszał – do karnawałowej possy – zabawy, dla której potrzebujemy obyczajowości uzasadniającej widzowi tok akcji i prawdopodobne zachowania bohaterów żyjących grubo ponad wiek temu. To dla nas, twórców, jest ważne. W związku z tym stawiamy na kostiumy i scenografię. Jednak proszę pamiętać, że ten świat prezentujemy ze współczesnej perspektywy, stąd wszędzie publiczność odnajdzie elementy dzisiejszych stylizacji.

Z szacunku dla wrażliwości widowni Teatru Bagatela, dziękując naszą pracą za poświęcony nam czas, zadajemy sobie trud, żeby przygotować możliwie atrakcyjny spektakl. Skoro widz podjął wysiłek i wybrał się do teatru na Pensjonat Pana Bielańskiego, powinien otrzymać widowisko, na którym ma się nie nudzić. Umawiamy się z publicznością, że zapraszamy ją do niegdysiejszego, ale trochę im znanego świata, w którym nie ma scenicznego marazmu. Zapraszamy do „teatru śmiechu”, a nie do monotonii w teatrze, dlatego staramy się tworzyć kolorowe, ciekawe sceniczne sytuacje.

Marek Gierszał jest też razem z Herbertem Kaluzą autorem polskiej wersji przeboju niemieckich scen i jej adaptatorem. Sztuce towarzyszą piosenki do tekstów Artura Andrusa i muzyki Adama Opatowicza. Barwną galerię „osobliwych osobistości” Pensjonatu przedstawią Wam: Krzysztof Bochenek (Maurycy Stolnik), Anna Rokita (Halina Bodziewicz), Natalia Hodurek (Ida), Izabela Kubrak (Franciszka), Maciej Sajur (Alfred Stolnik), Kosma Szyman (Kazimierz Czereśniak), Marcin Kobierski (Apolinary Feigenbaum), Magdalena Walach (Baronowa Sołowiejczyk), Sławomir Sośnierz (Stanisław Bielański), Aleksandra Godlewska (Amalia Tołbaczeska), Kamila Pieńkos (Fryderyka), Tomasz Lipiński (Adam Łopatowicz), Dariusz Starczewski (Józef Gromski), Piotr Różański (Jan) i Anna Branny (Kwiaciarka). Wystawną scenografię zaprojektowała Katarzyna Wójtowicz, bogate i dowcipne kostiumy Hanna Sibilski, a oświetlenie Tomasz Wentland. Za choreografię odpowiada Grzegorz Suski. Nad całością czuwa asystentka reżysera i inspicjentka Magdalena Gródek.

Premiera przedstawienia zaplanowana jest na 26 i 27 czerwca 2021 o 19.15 na Dużej Scenie. Zapraszamy na najbliższe spektakle 1-3 lipca i 19-21 sierpnia o 19.15 oraz 4 lipca i 22 sierpnia o 17.00.

Komedia, jakiej nie było!