„Królowa Śniegu” na antenie Radia Kraków

01.02.2020

Premiera słuchowiska na antenie 9 lutego o 10.05.

Po grudniowych odwiedzinach w czterech krakowskich szpitalach dziecięcych „Królowa Śniegu” w styczniu zagościła w Radiu Kraków. Mogliście być świadkami premiery słuchowiska na żywo, w Studiu im. Romany Bobrowskiej, 25 stycznia w samo południe. Emisja nagrania na antenie, czyli w każdym domu słuchaczy małych i dużych, zaplanowana jest na 9 lutego o 10.15. W niedzielę wszyscy włączamy radio!

„Dzieci trzeba rozpieszczać – wtedy wyrastają z nich prawdziwi rozbójnicy” – to zdanie z naszej adaptacji słynnej baśni spotyka się z najbardziej żywiołową reakcją rodziców, towarzyszących najmłodszym widzom. I nie są to wyrazy oburzenia! Ulubioną bohaterką młodocianej widowni jest zaś wychowywana tą metodą Mała Rozbójniczka, dziewczynka zadziorna, temperamentna i z dobrym sercem. Godnie partneruje jej Bajkopisarz z żyłką awanturniczą, który jest dla dzieci przewodnikiem w baśniowym świecie.

Andersenowska historia wyprawy dzielnej Kasi na ratunek bratu porwanemu przez złą Królową Śniegu wzbogacona została piosenkami. Władczyni mroźnej krainy zmieniła serce Kaja w lód, a chłopcu bardzo się to podoba. Czy Kasia poradzi sobie z tą najgorszą z przeciwności? Dobro – jak przystało na baśń – zwycięży, ale żeby zatriumfowało, jego orędownicy muszą wykazać się charakterem i samodzielnością. Jeżeli dzieci będą wzorować się na takich bohaterach, samoluby i chciwcy mogą przegrać także w prawdziwym życiu.

W słuchowisku wg adaptacji Eugeniusza Szwarca występują: Magdalena Walach (Królowa Śniegu), Kamila Bestry (Kasia), Kosma Szyman (Kaj), Urszula Grabowska (Babunia / Rozbójnica), Natalia Bielecka (Mała Rozbójniczka / Królewna – AST), Piotr Różański (Bajkopisarz), Marek Bogucki (Pan Radca), Krzysztof Cybulski (Królewicz / Wrona / Kruk / Zawieja/Rozbójnik – AST), Marcin Kobierski (Król/ Renifer/Rozbójnik).

Reżyseria: Wojciech Leonowicz / reżyseria radiowa: Ewa Ziembla; realizacja radiowa: Wojciech Gruszka; muzyka: Artur Sędzielarz; projekcje: Marek Oleniacz, opieka redakcyjna: Justyna Nowicka.

26 stycznia „Królowa Śniegu” została też przedstawiona podopiecznym dziecięcego hospicjum domowego Alma Spei na Dużej Scenie Teatru Bagatela.

„Królowa Śniegu” na antenie Radia Kraków