LMR - Seksmisja

17.12.2018

Posłuchajcie, porozmawiajcie, pomóżcie dobrać repertuar

Laboratorium Młodej Reżyserii powraca na Scenę na Sarego 7 tekstem mistrzowskim, znanym, uwielbianym i cytowanym, jednym słowem: kultowym.

10 października o 17.00 zapraszamy na czytanie performatywne "Seksmisji" Juliusza Machulskiego w opracowaniu reżyserskim Agnieszki Salamon.

Wszyscy wiemy, że Kopernik była kobietą, Einstein również, że pewien samiec imieniem Kain wynalazł zbrodnię i wypróbował ją na swojej siostrze Abli, no i że Liga nigdy was nie zdradzi. Jak po ćwierćwieczu zabrzmią legendarne teksty Juliusza Machulskiego w ustach aktorów Teatru Bagatela? Czy wciąż państwo totalitarne w kostiumie karykaturalnej feministycznej dystopii nas śmieszy? Jak pisała Agnieszka Graff: W społeczeństwie głęboko patriarchalnym, a takim właśnie nasze społeczeństwo było i pozostaje, opowieść o zamianie ról płci jest najklarowniejszą metaforą chaosu: właśnie dlatego naszą narodową opowieść o absurdzie systemu komunistycznego najpełniej wyraziła opowieść o "Seksmisji".
 

Po wysłuchaniu zapraszamy także do dyskusji z reżyserką i zespołem. Kto wie, może Wasze głosy zadecydują o naszym repertuarze?

Wejściówki w cenie 5 zł do kupienia w kasie przed wydarzeniem.

LMR - Seksmisja