Premiera na Sarego 7

01.10.2016

Premiera widowiska muzycznego

28 października Scena na Sarego 7 zaprasza na premierę PITAWALU - HISTORII KRYMINALNYCH KRAKOWA W PIOSENKACH. Sprawcami koncertu na 13 morderców i 578 ofiar są: Anna Rokita, główna wykonawczyni i reżyserka, Patrycja Babicka, autorka tekstów oraz kompozytorzy Piotr Krakowski i Paweł Penarski (również autor projekcji).

W muzycznej wizji lokalnej wokalistce towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Piotr Krakowski, Ignacy Matuszewski, Michał Pamuła, Jakub Piechnik i Jarosław Wilkosz oraz tancerze: Kamil Joński, Karol Miękina, Grzegorz Polański i Roman Słomka. Autorem choreografii jest Piotr Skalski, za scenografię odpowiada Jan Kozikowski. Nad całością czuwa w potrójnej roli asystentki reżyserki, inspicjentki i suflerki Monika Handzlik. Wszyscy razem stanową, wg słów Anny Rokity, taką trochę bandę/band z Krakowa, z jednego podwórka. Można przyjść, zobaczyć i posłuchać, jak na nim ładnie straszy.

Kolejne pokazy na Scenie na Sarego 7: 29-30 października, 25-26 listopada o 19.15.

27 listopada o 17.00 Scena na Sarego 7 zaprasza na premierę studencką – po spektaklu spotkanie z twórcami poprowadzi Jacek Wakar.

„Bardzo lubię niejednoznaczność tekstów Patrycji, zwłaszcza tych, które dotykają tematu ludzkich relacji. Niebanalne i ociekające ironią mają niezaprzeczalną moc rażenia - opowiada reżyserka. - Dzięki naszej współpracy powstał materiał, z którym chciałam się zmierzyć nie tylko jako aktorka-wokalistka, ale i realizatorka. Czytając teksty Patrycji, widziałam to przedstawienie. Niepokorną dziewczynę z mrocznego krakowskiego podwórka. Taką w dresie, ale i w pełnym makijażu. Trochę żywą i trochę nieżywą. (...) Ogromnym walorem tekstów Patrycji jest jej zabawa językiem. Świetne opanowanie krótkiej formy, czarny humor i groteska, racjonalne używanie wulgaryzmów i dosadnych określeń przyniosło w efekcie teksty, jakie zawsze chciałam śpiewać.”

„A ja chciałam, żeby właśnie Anka je śpiewała - dopowiada Patrycja Babicka. - Albo ona, albo nikt. Ponieważ z Anią łączy mnie umiłowanie do tworzenia i poczucia humoru na granicy przyzwoitości.”

Zapraszamy na wciąż aktualizowaną podstronę spektaklu i profil na FB.

fot. Piotr Kubic

Premiera na Sarego 7