Smok Wawelski odwiedza szpitale dziecięce (i Galerię Kazimierz)

01.12.2018

Teatr Bagatela znów gra dla najmłodszych pacjentów

Teatr Bagatela i Galeria Kazimierz – w tym roku przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków – po raz trzeci sprawią radość pacjentom dziecięcych oddziałów czterech krakowskich szpitali. W 2016 na początku grudnia aktorzy Bagateli odwiedzili ich z przedstawieniem muzycznym „Krasnoludki są na świecie”, w 2017 z „O czym marzą kredki”.

Niezawodna autorka scenariuszy bagatelowych bajek, Martyna Lechman, tym razem wzięła na warsztat trzy krakowskie opowieści: o gołębiach z Rynku, o Smoku Wawelskim oraz historię żółtej ciżemki. Przedstawienie wyreżyserowali Marek Bogucki i Maciej Sajur, scenografia i kostiumy wyszły spod ręki Urszuli Czernickiej, muzykę skomponował Artur Sędzielarz, a za reżyserię świateł odpowiada Marek Oleniacz.

„Zagraj w legendę” to nie tylko krakowskie historie, ale i opowieść o tym, że nie ma nic prostszego niż zabawa w teatr. Wystarczy wyobraźnia – której dzieciom odmówić przecież nie sposób – żeby podróżować w czasie i przestrzeni, i stawać się, kim tylko dusza zapragnie. Dzięki temu bohaterowie przedstawienia mogą zagrać po kilka najrozmaitszych ról. Marek (Marek Bogucki) to równocześnie Doradca, Karczmarz, Gołąb, Król, Konserwator Zabytków, Wit Stwosz i Krowa; Maciek (Maciej Sajur) – Książę, Gołąb, Szewczyk Dratewka i Wawrzek; Kinga (Natalia Hodurek) jest zarazem Krową, Księżniczką Wandzią, Owcą, Konserwatorką Zabytków, Posągiem Maryi i Przekupką, a Kajtek (Artur Sędzielarz) Wiedźmą, Smokiem, Wiejskim Chłopcem, Królem i Przekupką.

Najmłodsi pacjenci szpitali Żeromskiego, św. Ludwika, w Prokocimiu oraz Jana Pawła II przygody Kingi, Kajtka, Maćka i Marka będą śledzić 5-6 grudnia 2018. Kolorowe, dynamiczne widowisko z piosenkami zaprezentowane zostanie także w Galerii Kazimierz 16 grudnia o 11.30 i 14.00.

Smok Wawelski odwiedza szpitale dziecięce (i Galerię Kazimierz)