Judy -gościnnie-

Billy Van Zandt

Czas: 100 min Duża Scena Karmelicka 6

Galeria Teatralna przedstawia

Billy Van Zandt

JUDY

tłumaczenie, adaptacja i reżyseria: Sławomir Chwastowski

scenografia: Witold Stefaniak

kostiumy: David Zalesky, Varvara Froll

występują: Hanna Śleszyńska, Hubert Podgórski/ Piotr Tołoczko

Teatr Bagatela, Duża Scena, 30 września, 18.00 i 20.15

bilety w kasie teatru, ul. Karmelicka 6 oraz on-line: 18.00 i 20.15

Judy Garland to jedna z najlepszych aktorek filmowych w historii kina amerykańskiego, obdarzona wspaniałym głosem, znana między innymi z filmu Victora Fleminga „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Spektakl niczym sprytny paparazzo pokazuje gwiazdę od najbardziej intymnej strony. Widzowie – jakby przez dziurkę od klucza – mogą podglądać sławną aktorkę w momentach życiowych wzlotów i upadków, zaglądać w jej duszę i odkrywać osobiste tajemnice.

W 2006 sztuka Billy’ego Van Zandta podbiła Broadway. Główną rolę grała żona autora, amerykańska aktorka Adrienne Barbeau. U nas zachodnią gwiazdę odtwarza ulubienica polskich widzów, Hanna Śleszyńska. Artystka w mistrzowski sposób wciela się w postać Judy, która (jak każdy celebryta) wiedzie podwójne życie: osobiste i to, które trafia na scenę, łamy pism, ekrany telewizorów i kin. Opowieść porywa widzów, którzy wraz z gwiazdą przeżywają jej wielkie miłości, namiętności, porażki i tragedie oraz walczą o jej szczęście i kobiecość.

Szokująca, zabawna i wzruszająca historia gwiazdy, którą podziwiały miliony. Prawda o życiu, której nie przeczytamy w gazecie, internecie, nie obejrzymy w telewizji – top secret. A, jak wiadomo, im ściślej strzeżona tajemnica, tym bardziej fascynująca opowieść.

Ciekawym pracy nad spektaklem polecamy rozmowę z Hanną Śleszyńską.