Kolacja pożegnalna -gościnnie-

Alexandre de La Patellière i Matthieu Delaporte

Duża Scena Karmelicka 6

Formacja Delfini przedstawia

Alexandre de La Patellière i Matthieu Delaporte

KOLACJA POŻEGNALNA

tłumaczenie: Witold Stefaniak

reżyseria: Tomasz Dutkiewicz

scenografia: Wojciech Stefaniak

występują: Małgorzata Foremniak, Janusz Chabior i Piotr Gąsowski

Teatr Bagatela, Duża Scena, 11 listopada 2019, 17.00 i 19.15

bilety w kasie teatru, Filmotechnice oraz on-line: www.teatralne-delfini.pl

rezerwacja telefoniczna: 606 747 336, 12 647 19 33

Tytułowa kolacja to wystawne przyjęcie na cześć osoby, której gospodarze wieczoru chcą się pozbyć ze swojego otoczenia. Rozmach, jaki towarzyszy wydarzeniu, ma być dowodem na to, że gość był im bliski. Oczywiście zaproszona osoba nie ma pojęcia, jaki jest cel kolacji.

Pierre i Clotilde są typowymi przedstawicielami francuskiej klasy średniej. Zapraszają Didiera, wieloletniego przyjaciela. Podczas wizyty robią wszystko, aby gość czuł się wyjątkowo: wspominają dawne czasy, otwierają drogie wino i są przemili. Jednak Didier ( w tej roli fantastyczny Janusz Chabior) w pewnym momencie orientuje się, o co w tym wszystkim chodzi. Słyszał bowiem od wspólnego znajomego o podobnych spotkaniach. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gospodarze czują się podle, Pierre z wdziękiem próbuje ratować sytuację...

Czy Didier wybaczy fałszywym przyjaciołom? Czy Pierre’owi i Clotilde wystarczy determinacji w przeprowadzeniu intrygi do końca? Inteligentna francuska komedia, mistrzowsko zagrana i wyreżyserowana, dostarczy widzom – prócz odpowiedzi – także niezapomnianej zabawy.