Zagraj w legendę

Martyna Lechman

Czas: 60 min Scena na Sarego 7

Obsada:

Marek/ Doradca/ Karczmarz/ Gołąb/ Król/ Konserwator Zabytków/ Wit Stwosz/ Krowa
Maciek/ Książę/ Gołąb/ Szewczyk Dratewka/ Wawrzek
Kinga/ Krowa/ Księżniczka Wandzia/ Owca/ Konserwatorka Zabytków/ Posąg Maryi/ Przekupka
Kajtek/ Wiedźma/ Smok/ Wiejski Chłopiec/ Król/ Przekupka
Reżyseria Marek Bogucki i Maciej Sajur
Scenografia Urszula Czernicka
Muzyka Artur Sędzielarz
Reżyseria świateł Marek Oleniacz

Zagraj w legendę

Najnowsza propozycja Bagateli dla dzieci to nie tylko krakowskie historie, ale i opowieść o tym, że nie ma nic prostszego niż zabawa w teatr. Wystarczy wyobraźnia – której najmłodszym odmówić przecież nie sposób – żeby podróżować w czasie i przestrzeni, i stawać się, kim tylko dusza zapragnie. Dzięki temu bohaterowie przedstawienia mogą zagrać po kilka najrozmaitszych ról.

Spektakl jako pierwsi obejrzeli dziecięcy pacjenci krakowskich szpitali. Teraz najmłodsi widzowie mogą go zobaczyć na Scenie na Sarego 7. Zapraszamy już trzylatki - oczywiście wraz z opiekunami.

Bilety w specjalnej cenie 15 zł!

Posiadacze KKR3+ i KKN płacą 8 zł, opiekunowie grup zorganizowanych 5 zł.

Premiera: 5 grudnia 2018, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego w Krakowie

Martyna Lechman jest absolwentką dramaturgii na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Efekty jej prac egzaminacyjnych prezentowane były w ramach Krakowskiej Nocy Teatrów (2011), na festiwalu Karuzela Cooltury w Świnoujściu (2011) i podczas Forum Młodej Reżyserii w Krakowie (2012), a w repertuarze Małopolskiego Ogrodu Sztuki znajdowała się etiuda Projekt Makbet, której jest współreżyserem i współdramaturgiem.

Pracowała w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, zajmując się dramaturgią czytań. Była asystentką Iwony Kempy (Mroczna gra, Scena PWST oraz Teatr im. W. Horzycy w Toruniu), Moniki Strzępki (Firma, Teatr Nowy im. T. Łomnickiego w Poznaniu) i Michała Zadary (Chopin bez fortepianu).

Jako dramaturg pracowała m.in. przy spektaklu Sen nocy letniej (reż. Krzysztof Popiołek, Teatr Zagłębia w Sosnowcu), Śpią wystawy, na podstawie własnego dramatu (reż. Krzysztof Popiołek, Małopolski Ogród Sztuki), a także Czad (reż. Ula Kijak, Teatr Powszechny w Łodzi) i Skórka pomarańczowa (reż. Małgorzata Warsicka, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie). Z Iwoną Jerą spotkała się już przy Szaleństwach nocy (Scena na Sarego 7/ Teatr Bagatela) oraz Umarłej kaście (Teatr Nowy w Krakowie).

Jest autorką wystawianej w Teatrze Bagatela sztuki dla dzieci O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi na motywach baśni Marii Konopnickiej oraz Planu „Zemsta” przygotowanego z artystami Bagateli przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6 w Krakowie. Oba przedstawienia wyreżyserowała Iwona Jera. Napisała także Krasnoludki są na świecie, O czym marzą kredki i Zagraj w legendę, z którymi aktorzy Bagateli rokrocznie odwiedzali krakowskie szpitale dziecięce i przedszkola integracyjne.